• Akcja "Dzień dla Życia"
 • Bergheim 2014 - wymiana młodzieży
 • Happening "Pod Platanem" 2014

User MENU


 • Rozpoczęcie Roku Szkolnego

  Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017 odbędzie się 1-09 2016 (czwartek)
  o godzinie 10:00 w szkole na III piętrze.

  ( 9:00 msza święta o godz 9:00)

  Zapraszamy

 • Dyżury sekretariatu w sierpniu

  Dyżury w Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego w Kozach w sierpniu 2016 roku:

  01.08 – 17.08 nieczynne,

  18.08 – (czwartek) od 9:00 do 12:00.

  19.08 (piątek) – nieczynne,

  22.08 – 31.08 sekretariat czynny w godzinach 9:00 – 12:00.

  W sprawach pilnych można się kontaktować e-mailowo: lokozy@02.pl

 • Dyżury sekretariatu

  Dyżury w Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego w Kozach w lipcu 2016 roku

  • 4-07 (poniedziałek) – nieczynne
  • 5-07 (wtorek) od 8:00 do 16:00 (wydawanie świadectw dojrzałości od 12:00)
  • 6-07 i 7-07 (środa, czwartek) od 8:00 do 14:30
  • 8-07 (piątek)- nieczynne
  • 11-7, 12-07, 13-07, 14-07 (poniedziałek- czwartek) od 11:00 do 14:30
  • 15-07 (piątek) od 8:00 do 15:00 (ogłoszenie listy przyjętych do szkoły, uzupełnianie dokumentów przez
  • kandydatów)
  • 18-07, 19-07 (poniedziałek- wtorek) od 8:00 do 14:30 (ewentualne uzupełnianie dokumentów przez kandydatów)
  • 20-07, 21-07 (środa- czwartek) od 11:00 do 14:30 (ewentualne uzupełnianie dokumentów przez kandydatów)
  • 22-07 (piątek) od 8:00 do 11:00 (ewentualne uzupełnianie dokumentów- ostatni termin)
  • 25-07, 26-07, 27-07 (poniedziałek- środa)- nieczynne
  • 28-07 (czwartek) od 9:00 do 12:00
  • 29-07 (piątek)- nieczynne
 • „Jeszcze troszeczkę” – czyli jak wytrzymać i nie zwariować :)

  Sześć dni, dziesięć kilogramów na plecach, sto pięćdziesiąt kilometrów od domu i blisko sto kilometrów wędrówki – tak wyglądał tegoroczny obóz wędrowny SK PTT (dla wtajemniczonych – „Mięcatek”) w Pieniny i Beskid Sądecki.

  Dzień I: Durbaszka
  Dotarliśmy! Po około czterech godzinach jazdy zawitaliśmy w Nowym Targu, skąd szybko przetransportowaliśmy się do Jaworek. Pogoda niezbyt sprzyjała. Mimo lekkiego deszczu i zachmurzonego nieba, dzięki któremu widoczność krajobrazu była niemal zerowa, dzielnie zabraliśmy swoje plecaki i łaknąc przygody ruszyliśmy do pierwszego noclegu w schronisku pod Durbaszką. Poniedziałek był dniem czysto organizacyjnym.

  Dzień II: Durbaszka
  Pogoda wcale nie polepszyła się. W drodze do Szczawnicy i Krościenka otulała nas gęsta mgła, która w kilku miejscach zmuszała do wolniejszej wędrówki. Zdobywając Trzy Korony mogliśmy poczuć się jak Kordian, bohater słynnego dramatu Słowackiego. Cały widok stanowiło mleko. Czuliśmy się jakbyśmy siedzieli na wielkiej białej chmurze i nie mogli dostrzec nic poza nią. Z Trzech Koron udaliśmy się na Sokolicę. Wyjście na ten szczyt wcale nie należało do łatwych zadań. Wielu z nas niejednokrotnie upadło lub poślizgnęło się na ogromnych kamieniach. Mgły już nie było, a deszcz, który lał się z nieba, nawet nie śmiał zmienić naszych planów. Po chwili pogoda zrobiła się piękna, a z Sokolicy mieliśmy doskonały widok na przełom Dunajca, a nawet słowacką stronę Pienin.
  Jako zapaleni kibice piłki nożnej, nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie obstawili wyników wtorkowych meczów EURO. Niestety, nikt z nas nie trafił i wszyscy musieliśmy obejść się smakiem wygranej, która przeszła na spotkanie Polaków z Portugalczykami.

  Dzień III: Prehyba
  Środa. Późnym rankiem ruszyliśmy w stronę Wysokiej, na której część z nas była już w poniedziałek. Po zdobyciu szczytu, rozpoczęliśmy wędrówkę przez lasy i łąki – w tym stada owiec – aż do samej Prehyby. Po popołudniowym odpoczynku niedaleko bacówki, niestety, zgubiliśmy się. Szlak gdzieś nam zniknął, a na drzewach zamiast niebieskiego koloru widniał ciągle czerwony. Szybka decyzja – nie wracamy się, idziemy poza szlakiem. Po kilku godzinach szczęśliwie dotarliśmy do schroniska. Kolację zorganizowaliśmy dosyć nietypowo – naszą jadalnię stanowił korytarz, a wszyscy siedzieliśmy niczym w japońskich restauracjach – na podłodze.

  Dzień IV: Cyrla
  MECZ! Nikt nie myślał o niczym innym. Szlak z Prehyby do Rytra był dosyć męczący, bo niemal cała droga była bardzo stroma. Gdy wyszliśmy z lasu, zatrzymaliśmy się na dłuższą chwilę przy punkcie informacyjnym, gdzie pewna miła kobieta opowiadała nam miejscowe bajki. Wzbudziliśmy też niemałą sensację, ponieważ na wiadomość o tym, że pochodzimy z Kóz, kobieta zawołała „To ta miejscowość z tym śmiesznym rondem!” 🙂 Po przejściu niewielkiego miasteczka wspinaliśmy się na Cyrlę. Część z nas poszła łatwiejszą drogą, a część udała się czerwonym szlakiem, który był bardzo trudny. Większa grupa (rzecz jasna ta, która poszła łatwiejszą trasą) w międzyczasie zwiedziła także ruiny małego zamku. Około godziny osiemnastej pojawiliśmy się na Cyrli, gdzie przywitał nas miły starszy pan, pochodzący z Kęt. Do dyspozycji dostaliśmy całe poddasze – chłopcy „Sikornik”, a dziewczyny „Piekarnik”. Nazwa ta była idealnie dobrana, ponieważ pierwszą rzeczą, jaką uczyniliśmy po wejściu, było otwarcie okna. Wybiła godzina 0 – mecz! Niemal całą ekipą zebraliśmy się na dużych schodach prowadzących na piętro, gdzie pracownik schroniska udostępnił nam telewizję. Dagmara jako jedyna poprawnie obstawiła wynik i zgarnęła całą pulę, która wydana została na cukierki.

  Dzień V: Jaworzyna Krynicka
  Pogoda od wtorku nam dopisywała. Piątek jednak stał pod znakiem burzy, która czyhać miała na nas koło południa. Szybko wyszliśmy ze schroniska na Cyrli i udaliśmy się w stronę Hali Łabowskiej, gdzie mieliśmy przeczekać załamanie atmosfery. Zdążyliśmy. Punkt dwunasta zaczęło mocno padać i głośno grzmieć. W świetnej atmosferze siedzieliśmy trzy godziny czekając na poprawę pogody. Intensywny deszcz sprawił jednak, że podłoże było dosyć miękkie i wielu z nas zaliczyło później upadki do kałuż i błota. Szczyt Jaworzyny Krynickiej powitał nas nisko osadzoną w powietrzu chmurą. Sprawnie udaliśmy się do schroniska, by spędzić ostatnią obozową noc.

  Dzień VI: Krynica Zdrój – Nowy Sącz – Kraków – Kozy
  Zeszliśmy do Krynicy Zdrój. W małych grupkach zwiedziliśmy miasto, spacerowaliśmy słynnym deptakiem, spróbowaliśmy pysznych krynickich lodów, a na koniec udaliśmy się do Nowego Sącza. Czekał nas dwugodzinny postój. Na dworcu pojawiliśmy się o wpół do pierwszej. Pociąg do Krakowa odjeżdżał o 14.42. Na zmianę pilnowaliśmy swoich plecaków, kiedy reszta udawała się coś zjeść lub pozwiedzać miasto. Równo z rozkładem ruszyliśmy do stolicy Małopolski. Podróż była dla nas bardzo komfortowa – jechaliśmy nowoczesnym, dobrze wyposażonym i klimatyzowanym pociągiem. W Krakowie Płaszowie przesiedliśmy się do innego, by w końcu ruszyć do domu.

  Pierwszy tydzień wakacji był dla nas bardzo udany. Mimo ogromnego wysiłku, bólu, a czasem nawet i płaczu wracaliśmy do domu w świetnych nastrojach. Te sześć dni dało nam nie tylko dużo zabawy, ale także pozwoliło się wyciszyć, przygotować na resztę wakacji, a także dało poczucie wolności w górach i lekcję dyscypliny.

  Opiekunami obozu byli tradycyjnie pani Agata Zielińska i pan Miłosz Zelek. Dodatkowo w góry wybrał się z nami pan Dariusz Marek.
  W obozie uczestniczyli: Joanna Budzińska, Justyna Bożek, Kinga Harat, Agata Król, Dagmara Kusak, Karolina Maga, Kinga Wykręt, Dawid Hatala, Tomasz Witkowski, Marek Zontek, a także czterech absolwentów naszego LO: Szymon Gacek, Patryk Kujawa, Piotr Szumlewicz i Krzysztof Zelek.

  Autor: Karolina Maga

  Album na stronie https://www.facebook.com/LOwKozach/

 • Dla Absolwentów

  Wydawanie świadectw dojrzałości 5 lipca 2016 (wtorek) w szkole od godziny 12:00. (Należy zabrać dokument tożsamości). Zgodnie z komunikatem OKE w Jaworznie wyniki można sprawdzać na koncie w Serwisie maturzysty 5 lipca od godziny 00:00.

  dyrektor

 • Teatralno-filmowe podsumowanie…

  Nie od dziś wiadomo, że teatr rozwija umysł człowieka. Klub teatralno-filmowy powstał z myślą o tych uczniach naszej szkoły, którzy pasjonują się sztuką filmową i teatralną. W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie naszego liceum uczestniczyli w wielu spektaklach i seansach (wieczornych, nie jako dzienne wyjścia w ramach zajęć!!!). Od września obejrzeli 11 spektakli na deskach bielskiego teatru oraz 4 seanse kinowe. Ponadto styczeń i luty obfitowały w wyjazdy poza granice Bielska-Białej. 24 stycznia wyjechali do Teatru Słowackiego w Krakowie, 13 lutego do Teatru Witkacego w Zakopanem, a 23 lutego do Teatru Roma w Warszawie. Liczne wyjścia odniosły oczekiwany skutek – uczniowie chętnie uczestniczyli w wyjazdach, sami się angażując w ich przygotowanie. Podsumowując, w spektaklach teatralnych i seansach brało ponad tysiąc osób, w tym wielu absolwentów i sympatyków naszej szkoły (559 osobowyjść do teatru i 494 osobowyjść do kina). Opiekunami klubu są Kamila Komendera-Pagieła i Miłosz Zelek.

  Od września zapraszamy na kolejną przygodę z teatrem i kinem 🙂

  Natalia Bilczewska
  (Przewodnicząca KT-F LO Baczyńskiego)

  Teatr

  Lista wyjść teatralno-filmowych 2015/16
  1.seans “Karbala” (22.09.2015)
  2.seans “Everest” (25.09.2015)
  3.spektakl “Sześć wcieleń Jana Piszczyka” (02.10.2015)
  4.seans “Pilecki” (20.10.2015)
  5.spektakl “Kogut w rosole” (14.11.2015)
  6.spektakl “Ifigenia” (26.11.2015)
  7.spektakl “Noce i dnie będę tęsknić za tobą” (9.12.2015- premiera studencka)
  8.“Cosi, Gdziesi, Kajsi, Ktosi” Teatr Słowackiego 24 stycznia 2016r.
  9.“Na przełęczy” Teatr Witkacego 13 lutego 2016r.
  10.„Proszę zrób mi dziecko” na Małej Scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej 20 lutego 2016r.
  11.„Mamma Mia” teatru muzyczny Roma 23 lutego 2016r.
  12.„Nocami i dniami będę tęsknić za Tobą” na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej 26 lutego 2016r.
  13.„Makbet” na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej 10 kwietnia 2016r.
  14.„Historia Roja” seans w kinie Helios 16 marca 2016r.
  15.„Kogut w rosole” na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej 27 maja 2016r.
  16.„Boeing, Boeing” na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej 17 czerwca 2016r.
  17.„Humanka” na Małej Scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej 10 czerwca 2016r.

   

   

 • “Zdjęcie roku 2015/16”

  Rozstrzygnięto konkurs na “Zdjęcie roku 2015/16” LO Baczyńskiego. W wyniku waszego głosowania 1 miejsce zajęła fotografia wykonana podczas happeningu “Dzieci kwiaty” przez uczennicę z Bergheim, 2 miejsce zajęło zdjęcie tegorocznych Absolwentów z uroczystości zakończenia nauki w szkole, 3 miejsce ujęcie klasy IIa z Dnia Wiosny. Gratulujemy Justynie Bożek za “dobrą rękę” do fotografowania- dwa zdjęcia spośród wyróżnionych są jej autorstwa 🙂

  HipAbsIIa

 • Wyróżnienie za “Pola Nadziei 2016”

  W dniu 20 czerwca br. młodzież naszego liceum razem z koordynatorami uczestniczyła w uroczystości zakończenia ogólnopolskiego programu „Pola Nadziei 2016”.  Nasze liceum kolejny raz zostało wyróżnione za szczególne zaangażowanie w realizację ogólnopolskiego programu „Pola Nadziei 2016”, z którego dochód przeznaczony został na wyposażenie Stacjonarnego Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

  Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w działania podejmowane w ramach w/w programu.

  Zapraszamy do udziału w przyszłym roku 🙂

  Puchar

Archiwum

Liceum Ogólnokształcące
im. K.K.Baczyńskiego

plac ks.K.Kochaja 1
43-340 Kozy

tel./fax: 338174382

email: lokozy@o2.pl

FACEBOOK

FACEBOOK