• Akcja "Dzień dla Życia"
 • Bergheim 2014 - wymiana młodzieży
 • Happening "Pod Platanem" 2014

Najnowsze wpisy

 • Aktualności, Wolontariat

  … pierwsza pomoc

  W dniu dzisiejszym osoby biorące udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy zorganizowanym w naszej szkole przez Maltańską Służbę Medyczną odebrały zaświadczenia potwierdzające ukończenie kursu i zdanie egzaminu. Bardzo dziękujemy p. Agnieszce Kliś za koordynowanie szkolenia, a panu Michałowi Szlagorowi za fachowe przeprowadzenie zajęć.

  SAMSUNG CSC

 • Aktualności, Wolontariat

  Paczka mikołajkowa dla dzieci polskich mieszkających na Kresach Wschodnich.

  Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka” Ks. Mieczysław Maliński.

  Podobnie jak w latach poprzednich przyłączyliśmy się do akcji charytatywnej organizowanej przez Akcję Katolicką przy koziańskiej parafii. Z zebranych środków finansowych i darów rzeczowych przygotowaliśmy prezenty mikołajkowe i paczki z artykułami spożywczymi   i papierniczymi oraz środkami czystości. Dziękujemy wszystkim za okazane serce, a w szczególności młodzieży, która podzieliła się swoją paczką mikołajkową ze swoimi kolegami z Kresów. Dziękujemy również pani Agnieszce Kliś za cenne wskazówki, pomoc i wsparcie.

  Koordynatorzy akcji w szkole: Dorota Żarnowska, Agata Zielińska

  SAMSUNG CSC

 • Aktualności, Wolontariat

  Warto być wolontariuszem

  Wolontariusze grupy „Ludzie z Pomysłem” podobnie jak w roku poprzednim odwiedzali pensjonariuszy Domu Spokoju dla Ludzi Starszych w Kozach. Spotkania były okazją do wysłuchania ciekawych historii i wymiany pokoleniowych spojrzeń na różne sytuacje i sprawy. W dniu 6 grudnia br. odbyło się przedświąteczne spotkaniem w czasie którego podsumowaliśmy dotychczasową współpracę i przygotowaliśmy się do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia poprzez wspólny śpiew, muzykowanie i pogaduszki przy domowych ciastach. Dziękujemy młodzieży za poświęcony wolny czas i zaangażowanie.

  Koordynatorzy grupy „Ludzie z Pomysłem”: Dorota Żarnowska, Agata Zielińska, Ks. Zbigniew Skrzyp.

  SAMSUNG CSC

  SAMSUNG CSC

  SAMSUNG CSC

  SAMSUNG CSC

  SAMSUNG CSC

  SAMSUNG CSC

 • Aktualności, Wolontariat

  Wyróżnienie za „Pola Nadziei 2016”

  W dniu 20 czerwca br. młodzież naszego liceum razem z koordynatorami uczestniczyła w uroczystości zakończenia ogólnopolskiego programu „Pola Nadziei 2016”.  Nasze liceum kolejny raz zostało wyróżnione za szczególne zaangażowanie w realizację ogólnopolskiego programu „Pola Nadziei 2016”, z którego dochód przeznaczony został na wyposażenie Stacjonarnego Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

  Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w działania podejmowane w ramach w/w programu.

  Zapraszamy do udziału w przyszłym roku 🙂

  Puchar

 • Aktualności, Wolontariat

  Zakończenie Ogólnopolskiego Programu „POLA NADZIEI 2015”

  W dniu 22 czerwca br. uczestniczyliśmy w uroczystym zakończeniu   11 edycji Ogólnopolskiego Programu „POLA NADZIEI 2015”. W tym roku szkolnym program rozpoczęliśmy tradycyjnym zasadzeniem żonkilowych cebulek a zakończyliśmy kwestą przy kościele parafialnym w Kozach. Zebrany dochód przeznaczyliśmy na budowę i wyposażenie Stacjonarnego Hospicjum im. św. Jana Pawła II” w Bielsku – Białej. W ramach realizacji programu podjęliśmy szereg działań, w tym: sprzedaż cegiełek wartościowych w czasie zebrań i konsultacji z rodzicami; przeprowadzenie miniloterii fantowej; zorganizowanie kawiarenki „Pod Dobrym Aniołem”; przeprowadzenie kiermaszu ciast i upominków gwiazdkowych; prowadzenie sklepiku uczniowskiego „Kraina Muffina”; zbiórka puszek pod hasłem „Dbaj o środowisko – Pomóż Hospicjum”; propagowanie idei programu w szkole i w środowisku lokalnym.

  SAMSUNG CSC Pola Nadziei (1)

 • Aktualności, Wolontariat

  Spotkania młodzieży ze starszymi ludźmi

       W dniu 16 czerwca br. młodzież naszego liceum wraz z koordynatorami wybrała się do Domu Spokoju dla Ludzi Starszych w Kozach. Spotkanie rozpoczęło się mszą św., którą odprawił ks. Zbigniew. Potem był czas rozmów, wspólnego śpiewu, podsumowań i powakacyjnych planów.    
         Wszystkie spotkania w ciągu tego roku szkolnego były okazją do podzielenia się z pensjonariuszami uśmiechem, radością i otwartością. Skłoniły również każdego z nas do refleksji nad życiem, przemijaniem oraz uczyły nas szacunku i pokory wobec doświadczenia innych. Niezwykłość tych relacji polega na tym, iż wysłuchanie drugiego człowieka, wspólne wypicie herbaty i zjedzenie wypieków pieczonych przez młodzież stały się chwilą niezapomnianą. W zamian otrzymaliśmy ciepło, spokój wdzięczność i wiele niezapomnianych wspomnień.

   Koordynatorzy grupy „Bank wolontariuszy – Ludzie z pomysłem”

   SAMSUNG CSC

 • Aktualności, Wolontariat

  Niedzielna kwesta na rzecz Stacjonarnego Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku- Białej.

  W dniu 14 czerwca br. młodzież naszego liceum przeprowadziła przy Parafii św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza w Kozach akcję informacyjną i kwestę na doposażenie oraz funkcjonowanie Stacjonarnego Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei 2015” .

  Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli to szczytne dzieło.

  SAMSUNG CSC

 • Aktualności, Wolontariat

  Majówka w Domu Spokoju dla Ludzi Starszych w Kozach.

  W dniu 28 maja br. grupa „Bank Wolontariuszy – Ludzie z pomysłem” wraz z koordynatorami kolejny raz odwiedziła pensjonariuszy Domu Spokoju dla Ludzi Starszych. Spotkanie toczyło się swoim torem, burząc wcześniej przygotowany scenariusz. Na początku wzbudziło to w nas niepokój i obawę, ale później przerodziło się w niezapomniane spotkanie człowieka z drugim człowiekiem. Nieważne były nasze niedostatki wokalne, różnica wieku i posiadane życiowe doświadczenie. Wygrało prawdziwe spotkanie, z którego każdy z nas wyniósł coś dla siebie. Już czekamy na następne ! 🙂

 • Aktualności, Wolontariat

  Refleksje ze spotkania w Domu Spokoju dla Ludzi Starszych w Kozach.

  W dniu 1 kwietnia br. młodzież grupy „Bank wolontariuszy – ludzie z pomysłem” wraz z opiekunami udała się na przedświąteczne spotkanie do Domu Spokoju dla Ludzi Starszych w Kozach. Wolontariuszki przygotowały własne wypieki i własnoręcznie ozdobione jajka wielkanocne.

  Spotkanie kolejny raz było dla nas wszystkich wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem !

  Wspólne rozmowy, poznanie historii życia , uczenie się pokory, cierpliwości i radości od starszych ludzi było bezcenną lekcją życia dla każdego z nas.

   Koordynatorzy grupy „Bank wolontariuszy – ludzie z pomysłem”.

  SAMSUNG CSC

 • Aktualności, Wolontariat

  Wolontariat w „Baczyńskim”

   W tym roku szkolnym z nową energią, świeżością i zapałem rozpoczęliśmy działalność grupy: „Bank wolontariuszy – Ludzie z pomysłem”.

  Działalność ta skierowana jest do tych , którzy lubią pomagać innym, chcą poświęcić część swojego wolnego czasu, chcą podarować innym np. dobre słowo, rozmowę , wiedzę i umiejętności. Można włączyć się w różne działania na rzecz innych. Np.: kwesty; loterie; pomoc uczniom słabszym w szkole i poza szkołą; pomoc osobom niepełnosprawnym, chorym; wsparcie instytucji zewnętrznych i akcji charytatywnych.

  W pierwszym semestrze podjęliśmy następujące działania:

  • nawiązaliśmy współpracę z Placówką Dziennego Wsparcia i Domem Spokoju dla Ludzi Starszych w Kozach (pomoc w nauce języka angielskiego, cotygodniowe odwiedziny ludzi starszych)
  • zorganizowaliśmy na terenie liceum pomoc koleżeńską dla uczniów z trudnościami szkolnymi,
  • kolejny raz we współpracy z Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej przy Parafii pw. św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza w Kozach przeprowadziliśmy akcję „Paczki mikołajkowe dla dzieci polskich mieszkających na Ukrainie”,
  • po raz jedenasty zaangażowaliśmy się w ogólnopolską akcję „Pola Nadziei 2015” – wsparcie Stacjonarnego Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku – Białej

  W dniu 8 grudnia br. grupa „ Bank wolontariuszy – Ludzie z pomysłem” wraz z koordynatorami wybrała się do „Domu Spokoju dla Ludzi Starszych” w Kozach przy ul. Wiśniowej 6. Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą, którą odprawił ksiądz Zbigniew. Następnie młodzież naszego liceum zamieniła się w pomocników Świętego Mikołaja.

  Przeczytałam kiedyś takie słowa: „posiadanie wielkiego serca nie ma nic wspólnego z wartością twojego konta bankowego. Każdy ma coś, co może dać innym”. Zapewniam Was, że to jest prawda. Chwila rozmowy, wspólny śpiew i modlitwa z kimś starszym, chorym – często bardzo niewiele może nas kosztować, a jednocześnie może uczyni

  świat lepszym. To nie jest tak, że drobne rzeczy nie mają sensu…Każdy gest, nawet najdrobniejszy zmienia świat, czyjś świat. Spotkanie z drugim człowiekiem, to naprawdę ogromna wartość dla obu stron!

  Życzymy wszystkim odkrycia w sobie radości dzielenia się z innymi.

  Koordynatorzy grupy „Bank wolontariuszy – Ludzie z pomysłem”.

Archiwum

Liceum Ogólnokształcące
im. K.K.Baczyńskiego

ul.Szkolna 20
43-340 Kozy

tel./fax: 33 81 74 382

email: lokozy@o2.pl

User MENU

FACEBOOK

FACEBOOK