43-340 Kozy, ul.Szkolna 20 33 8174382 lokozy@o2.pl

Czy wybrałeś już swoją szkołę?

Nie jesteś pewien? przeczytaj!!!

Aktualności

NIEPODLEGŁA wystawa i koncert

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy prac uczniowskich pt. „Niepodległa” wykonanych na obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz koncert piosenek bliskich sercu i wspólne śpiewanie.

Miejsce: szkoła, sala 305 i „Galeria w kominie”

Termin: 30 października 2018r. (wtorek) godz. 17.00

                                                                                                               Dyrekcja, Samorząd Uczniowski

Spotkanie pod platanem „NIEPODLEGŁA”

„Niepodległa pod platanem”
Spotkania całej społeczności szkolnej pod platanem przed Pałacem Czeczów weszły na stałe do tradycji „Baczyńskiego”. Tym razem połączyliśmy kilka celów w jednym terminie ( przedpołudnie 12 października 2018 roku): złożenie przez klasy pierwsze uroczystego ślubowania, świętowanie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Wszystkie te wydarzenia miały wspólne hasło wypisane na banerze: „Jesteśmy już z Wami 25 lat”. Było odświętnie, radośnie, dynamicznie- wręcz energetycznie i bardzo biało-czerwono.
Na początku odśpiewaliśmy 4 zwrotki Hymnu Polski i „Tolerancję” Stanisława Sojki- nieformalny hymn szkoły. Była też chwila ciszy, którą uczciliśmy zmarłego kilka dni temu jednego z pomysłodawców Liceum w Kozach i jego przyjaciela przez 25 lat- śp. Pana Jerzego Witkowskiego. Potem wyciągnięte ręce w kierunku sztandaru i gromkie słowa: „ślubujemy uroczyście…” Na koniec tej części życzenia dla nauczycieli i pracowników szkoły od Dyrekcji, Wójta Gminy i Samorządu Uczniowskiego. Po patetycznych przeżyciach rozpoczął się happening. I to biegiem… Stu zawodników, sto metrów na stulecie, ale piątkami. Biegnący trzymali flagi narodowe, które dumnie powiewały jak skrzydła husarii…Po biegu śpiewanie ulubionej „legionówki” „Przybyli ułani pod okienko” z inscenizacjami przygotowanymi przez każdą klasę. Trudno zliczyć pomysły, jak można wykonać to samo zadanie. W końcu „nie wstydzimy się miłować, tworzyć, dorastać”. Zachwyt wzbudziły pary młodych ludzi ubranych w stroje „z epoki”. Słońce oświetlało „aktorów” naturalnie. Tylko kręcić film. Na koniec konkursy wiedzowe, wspólne zdjęcia i spontanicznie wymyślony przemarsz wszystkich wokół parkowej fontanny…oczywiście ze śpiewem na ustach.
Jestem zachwycona pięknem tego spotkania. Dlaczego się udało? Od początku istnienia Liceum uczymy się bycia razem, współpracy, pracy zespołowej, promujemy twórczość, a wszystko to jest oparte na fundamentalnych wartościach i entuzjazmie. Myślę, że przeglądając zdjęcia, nasi absolwenci przypomną sobie siebie w podobnych okolicznościach.
                                                                                    Alina Nowak

Na  na pełniejszą relację z tych wydarzeń  zapraszamy na:https://www.facebook.com/pg/LOwKozach/phot/?tab=albumalbum_id=1441989379266512__xts__%5B0%5D=68.ARAx7x97U3oE1b2lDfIVvh55NeVu0_Lz6CwhTfmciOBmcXLrJLcaQMyfcxZYdEX1GC0SIpBRhT25bCzEt4e6NzS5ZDIn_go25RG1ciyhA9cQqN1Otj9NYNFM5s1SZhATQpwE9Q5Q5ttseuAoyAs_WhvPT4R3FrzLERnDLTql1K4x3kYELg3sgA&__tn__=-UC-R 

Sukces w przełajach

W minioną środę – 3 października, w Czechowicach-Dziedzicach odbyły się Powiatowe Zawody Szkół Ponadgimnazjalnych w biegach przełajowych.
Drużyna dziewcząt naszego liceum w składzie: Patrycja Pietras, Kinga Błasiak, Zosia Rodak, Karolina Roseger, Karolina Skupień, Julia Lach i Wiktoria Biela zajęły III miejsce.
Pozycja na podium bardzo cieszy, a wsparcie czterech uczennic z pierwszej klasy bardzo dobrze rokuje na przyszłość.

Gratulacje dla wszystkich reprezentantów „Baczyńskiego” 🙂

Ale to już było…

Najwyższy czas przedstawić relację niedawno minionego, niezwykle ekscytującego tygodnia wymiany polsko-niemieckiej.
11 września grupa uczniów z różnych klas LO Kozy wraz z nauczycielkami: p. Agatą Sojką-Marek i p. Anną Fejdych wyruszyli z wizytą do naszych zachodnich sąsiadów. 
Lot nie trwał długo, jednak dla części z nas, była to pierwsza podróż samolotem. Dzięki doświadczonym kierowniczkom wycieczki, okazało się to czystą przyjemnością. Bez problemów dotarliśmy do Kolonii…

Kiermasz podręczników

W najbliższy poniedziałek (10.09)  na parterze (szatnia) zostanie zorganizowany kiermasz używanych podręczników szkolnych. Wszystkich zainteresowanych sprzedażą i kupnem podręczników zapraszamy na przerwach o godzinie 11.00 i 12.00.

Spotkanie pod platanem

Jednym z punktów tegorocznego rozpoczęcia roku szkolnego było „spotkanie pod platanem”. Mamy nadzieję, że sympatycznie odebraliście tę „zmianę”. 

Fotorelacja na: https://www.facebook.com/LOwKozach/photos/a.235025979962864/1408472869284830/?type=3&theater

Rozpoczęcie Roku Szkolnego

9.15 Msza św.
10.00 – 10.20 Spotkanie pod Platanem (pałac Czeczów)
10.30 Spotkanie z wychowawcami w klasach
   

Pola Nadziei 2018

Serdecznie podziękowania dla wszystkich darczyńców,  koordynatorów,  wolontariuszy oraz wszystkich osób, które pomogły w organizacji i uczestniczyły w tegorocznych Polach Nadziei 🙂

Od Rozewia po Hel

Wycieczka klasy IIa i b: Władysławowo, Hel, Rozewie, Gdańsk, Sopot, Gdynia (11-16 czerwca 2018).
Prawie jak początek wakacji 🙂

Więcej zdjęć na https://www.facebook.com/LOwKozach/

 

Sprzątamy Beskidy 2018

Kilkanaście Szkolnych Kół PTT z województwa śląskiego aktywnie uczestniczyło w akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT” 2018. SK „Trzycatek” działające przy naszym Liceum uczestniczyło we wszystkich wyjściach tegorocznej edycji, dlatego też podczas finału akcji, w dniu 9 czerwca, na Magurce otrzymało podziękowanie w formie dyplomu oraz odebrało puchar Marszałka Województwa Śląskiego za zaangażowanie i wytrwałość 🙂 Gratulujemy!

Zebranie SPiALO

Zapraszamy na Walne Sprawozdawczo- Wyborcze Zebranie Stowarzyszenia Przyjaciół i Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Kozach, które odbędzie się 19. czerwca 2018 r. (wtorek) o godzinie 17.00 w budynku Liceum – Kozy ul. Szkolna 20. W przypadku braku 50% frekwencji drugi termin Zebrania ustala się na 19.06.2018 r. o godzinie 17.15.

Porządek Zebrania:
1. Otwarcie
2. Przedstawienie porządku zebrania i zatwierdzenie porządku obrad.
3. Wybór przewodniczącego zebrania.
4. Wybór sekretarza zebrania.
5. Wybór komisji skrutacyjnej.
6. Przedstawienie sprawozdania z działalności Stowarzyszenia
7. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej.
8. Wybory Zarządu i Komisji Rewizyjnej
9. Dyskusja.
10. Podjęcie Uchwał
11. Zamknięcie zebrania.

„Nauczyciel Roku 2018”

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły nominowali do nagrody im. Jana Wolnickiego w kategorii „Nauczyciel Roku” p. Miłosza Zelka. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Przygoda z bohaterem…

Książnica Beskidzka Filia Komorowice, Beskidzkie Radio Katolickie „Anioł Beskidów” ogłosiły wyniki konkursu literackiego pt. Jaką przygodę mógłbyś przeżyć z bohaterem narodowym, który zszedł z pomnika? Miło nam poinformować, że uczeń klasy Ib, Karol Szłapa, zajął w nim II miejsce. Życzymy kolejnych sukcesów.

Warcaby 2018

W dniu dzisiejszym nastąpiło wręczenie nagród w II Szkolnym Turnieju Warcabowym. Zwycięzcami zostali:
I miejsce Jerzy Wiśniowski klasa IIB LO
II miejsce Julia Janczukowska klasa IIB LO
III miejsce Michał Komędera klasa IId Gimnazjum.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w turnieju, zwycięzcom gratulujemy sukcesu

„Prowadzę na Szczyt” 2018

W dniu dzisiejszym p. Agata Zielińska, długoletnia opiekunka SK PTT, odebrała Wyróżnienie przyznawane przez Zarząd Koła Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego „Prowadzę na Szczyt…” dla osób, które wnoszą szczególny wkład w promowanie turystyki, wiedzy o górach oraz wartości związanych z krajoznawstwem wśród mieszkańców Gminy Kozy. Wyróżnienie ma na celu docenienie wkładu turystów-społeczników oraz ma być wyrazem uznania i wdzięczności. GRATULUJEMY

Szkolne Koło Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego TRZYCATEK