• Akcja "Dzień dla Życia"
 • Bergheim 2014 - wymiana młodzieży
 • Happening "Pod Platanem" 2014

Najnowsze wpisy

 • Aktualności

  Dzień Kostiumowy

  W Tłusty Czwartek odbył się w naszej szkole Dzień Kostiumowy. Każdy mógł się przebrać za dowolną postać. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję i sprawili innym i sobie mnóstwo radości! 😀 Ogłoszenie wyników konkursu na Najlepsze Przebranie odbędzie się w pt (24.02) o godz 11,00 na korytarzu. Kolejna okazja do przebrania się być może za rok 😉

   

  https://www.facebook.com/LOwKozach/

 • Aktualności, Konkursy-wyniki

  Wyniki Dnia przedsiębiorczości 2016

  Jest nam niezwykle miło poinformować, że Komitet Honorowy Dnia przedsiębiorczości wyłonił laureatów Dnia przedsiębiorczości 2016. Wśród dwudziestu zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu na Najaktywniejszą Szkołę w Dniu Przedsiębiorczości znalazło się nasze liceum (jako jedna z trzech szkół w województwie śląskim). Gratulacje dla wszystkich uczestników i ogromne brawa dla koordynatorki przedsięwzięcia, p. Jolanty Gontarz.

  Uhonorowanie laureatów odbędzie się podczas uroczystej Gali 12 kwietnia 2017 r. o godzinie 12:00 w sali notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

  Warto zaznaczyć, że w 13. edycji Dnia przedsiębiorczości uczestniczyło 699 szkół, 36 486 uczniów oraz 14 836 firm i instytucji.

  http://www.junior.org.pl/pl/a/Wyniki-Dnia-przedsiebiorczosci-2016

 • Aktualności

  amw.gdynia.pl

  W dniu 20 lutego 2017 odbyło się spotkanie z podchorążym Jakubem Kaczmarczykiem, absolwentem naszej szkoły, a teraz studentem Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni na Wydziale Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego. Uczniowie wszystkich klas naszego liceum mogli zapoznać się ze specyfiką studiów na uczelni wojskowej, procedurami rekrutacyjnymi jak i z rytmem dnia podchorążego- obowiązkami i wyzwaniami. Sądząc po zainteresowaniu jakie wzbudziła wizyta Kuby, można sądzić, ze kolejni podchorążowie zasilą szeregi armii. Życzymy wytrwałości i sukcesu. Kubie bardzo dziękujemy za wizytę i poświęcony czas.

  SAMSUNG CSC

  SAMSUNG CSC

 • Aktualności, Brukselka

  Dziewiąta Noc Kina Europejskiego w Baczyńskim!

  Tym razem nasza nocna  przygoda miała miejsce  17-18 lutego 2017. Wybór pracowni informatycznej jako sali kinowej był strzałem w dziesiątkę (dziękujemy Paweł!). Duży ekran, dobre nagłośnienie, Rafał  zajmujący się projekcją, luksusowe materace od p. Kasi, pizza, ciasto Kingi – wszystko sprzyjało naszemu filmowemu spotkaniu. Oglądaliśmy filmy akcji i komedie, ale zgodnie z założeniem tylko produkcje europejskie. Było ciekawie, miło  i „Z KULTURĄ”! Po raz pierwszy  towarzyszyła nam p. Kamila  i bardzo jej się  podobało 🙂

 • Aktualności, Konkursy

  Etap centralny OWoFiKS

  Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszego liceum Gabriela Mynarska z klasy IIa zakwalifikowała się do Etapu Centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej, który odbędzie się w Warszawskiej Szkole Filmowej w dniach 31 marca – 1 kwietnia 2017 r. W etapie finałowym Gabrysię czeka napisanie eseju, wygłoszenie prelekcji i obrona przedstawionej argumentacji, przeprowadzenie wywiadu ze znaną osobą oraz debata oksfordzka.
  Trzymamy kciuki i życzymy sukcesu!!!

 • Aktualności

  Nasze sreberka :-)

  Dziś na hali CSW w Kozach odbył się finał powiatowy szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt. Cztery drużyny: LO Czechowice -Dziedzice, ZSTiL Czechowice -Dziedzice, ZS Silesia Czechowice -Dziedzice i oczywiście LO “Baczyński” Kozy walczyły o medale do samego końca. System rozgrywek “każdy z każdym ” wyłonił najlepszych po zaciętej walce. Reprezentacja naszego Liceum w składzie: Gosia Laszczak, Karolina Maga, Kinga Wykręt, Martyna Cieślak, Sylwia Trojak, Julia Rodak, Wiktora Herl, Hanna Socha i Natalia Paździorko zajęła drugie miejsce!!! Do złota zabrakło trochę szczęścia, ale srebrne medale na szyi też prezentują się pięknie! Gratulacje!!!

 • Aktualności, Wymiana młodzieży

  WORLD TALKS wieczorową porą…

  Szkolny Klub Europejski” Brukselka” zaprosił dzisiaj wolontariuszy projektu WORLD TALKS na “Wieczór Polski” . Była polska muzyka ludowa, stroje regionalne , polonez tańczony przez naszych maturzystów, polska kuchnia i quiz “100 pytań do…” i całkiem niepolska, ale spontanicznie zatańczona “Belgijka”!

  Więcej zdjęć na https://www.facebook.com/pg/LOwKozach/photos/?tab=album&album_id=985107324954722

 • Aktualności, Wymiana młodzieży

  WORLD TALKS w Krakowie

  Klasa 3a wraz ze studentami uczestniczącymi w projekcie World Talks/AISEC we wtorek (7 lutego) miała okazję zwiedzić Kraków. Wycieczkę rozpoczęła legenda o smoku wawelskim, opowiedziana energicznie przez jedną z trzecioklasistek (i bardzo wiarygodną dla jednego z naszych gości :D). Kolejnym punktem był Wawel z Katedrą i dziedzińcem. Następnie przeszliśmy ulicą Kanoniczą i Grodzką, podziwiając układ przestrzenny i zabytki wokół Placu św. Marii Magdaleny. Później zwiedziliśmy jeszcze m.in. Colegium Maius, Kościół Mariacki, Sukiennice i Barbakan…

  Studenci z uwagą wysłuchali informacji na temat zabytków i historii Krakowa przygotowanych przez trzecioklasistów w języku angielskim. Również zwiedzanie muzeum Podziemi Rynku Krakowskiego wraz z tłumaczem spotkało się z dużą aprobatą nie tylko ze strony gości, ale i uczniów.

  Wreszcie po “krótkiej” przerwie, przeznaczonej na posiłek i zakup pamiątek, wróciliśmy na stację, aby następnie zregenerować siły w pociągu. Wycieczka została odebrana bardzo pozytywnie zarówno przez studentów, jak i uczniów liceum 🙂

  SAMSUNG CSC

  https://www.facebook.com/pg/LOwKozach/photos/?tab=album&album_id=985115548287233

 • Aktualności, Wymiana młodzieży

  Projekt WORLD TALKS w Baczyńskim!

  W dn. 06-10.02.2017 będziemy gościć w naszym liceum wolontariuszy projektu WORLD TALKS.  Projektowi patronuje międzynarodowa organizacja studencka AIESEC Komitet Lokalny Katowice Uniwersytet Ekonomiczny. Wolontariusze projektu w formie warsztatów prowadzonych w języku angielskim chcą przekazać polskim uczniom wiedzę o swoich ojczyznach.
  W tym roku odwiedzą nas : Menglin Huang (Chiny), Kristina Kasenuyk (Ukraina), Muhammad Jawad ul Haque (Pakistan), Agung Asaba ( Indonezja) .

  W poprzednich edycjach projektu gościliśmy w szkole studentów z Kataru, Kazachstanu, Australii, Nigerii, Holandii, Kenii, Brazylii, Turcji, Chorwacji, Japonii , Argentyny, Gruzji i Meksyku .

 • Aktualności

  Warszawa 2017

  W czasie ferii od 17 do 18 stycznia odbyła się wycieczka szkolna do Warszawy. Pomimo niesprzyjających temperatur, zimna i mnóstwa śniegu (oraz jednego autobusu, który uciekł nam sprzed nosa) wyjazd można z całą pewnością uznać za udany.  Uczniowie odwiedzili miejsce obradowania najwyższego organu ustawodawczego w Polsce- sejmu. Mieli również przyjemność na własne oczy zobaczyć jedno z najstarszych muzeów sztuki w naszym kraju, gdzie znajdują się skarby zatopionej pustyni- galeria Faras oraz jedno z najsłynniejszych dzieł Matejki, w pełnej okazałości 426×987 cm- „Bitwa pod Grunwaldem”.  Jednak chyba największe wrażenia wywarł spektakl „Oniegin” w Operze Narodowej, gdzie na scenie rozgrywały się burzliwe losy tytułowego bohatera. Występ z pewnością skradł serce wielu, głównie z uwagi na wspaniałą muzykę i niezwykłą scenografię.
  Drugiego dnia uczniowie odwiedzili Łazienki Królewskie oraz jedną z najstarszych zabytkowych nekropolii stolicy- ogromny Cmentarz Powązkowski, na którym został również pochowany Krzysztof Kamil Baczyński. Warto w tym miejscy wspomnieć, iż ślady patrona naszego liceum towarzyszyły nam nie tylko tu. Widzieliśmy bowiem okno, w którym zginął od strzału snajperskiego oraz szkołę, którą ukończył- Państwowe Liceum im. Stefana Batorego. W planie zwiedzania znalazło się również Muzeum Literatury, gdzie obejrzeliśmy wspaniałą wystawę, dotyczącą naszego wieszcza narodowego, poznanego przez nas na lekcjach języka polskiego- Adama Mickiewicza. Znajdują się tam liczne rękopisy, dokumenty, portrety i pamiątki pisarza. Na szczególną uwagę zasługują tu zachowane rękopisy czołowych poetów romantycznych.
  „W moich snach wciąż Warszawa, pełna ulic, placów, drzew…”
  Dziękujemy i już tęsknimy!

  https://www.facebook.com/pg/LOwKozach/photos/?tab=album&album_id=976014425864012

 • Aktualności

  Wigilijka 2016 :-)

  Dzwonią dzwonki u sań,
  stół pełen wigilijnych dań,
  pod obrusem sianko leży,
  rodzina na Pasterkę bieży.
  Będą wszyscy kolędować,
  z narodzenia Pana się radować.
  Kolędujmy i my wraz,
  bo radosny nadszedł czas.

  Zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie rodzinnym oraz Szczęśliwego Nowego Roku! 
  życzy Samorząd Uczniowski

  Zdjęcia z wigilijki szkolnej dostępne są na stronie  https://www.facebook.com/pg/LOwKozach/photos/?tab=album&album_id=953048481493940

liczba:21

Archiwum

Liceum Ogólnokształcące
im. K.K.Baczyńskiego

plac ks.K.Kochaja 1
43-340 Kozy

tel./fax: 338174382

email: lokozy@o2.pl

User MENU

Dziennik elektroniczny

FACEBOOK

FACEBOOK