43-340 Kozy, ul.Szkolna 20 33 8174382 lokozy@o2.pl

Czy wybrałeś już swoją szkołę?

Nie jesteś pewien? przeczytaj!!!

Author:

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

27 marca w POPP ART w Czechowicach- Dziedzicach odbył się etap powiatowy do 63. OKR. Naszą szkołę reprezentowali: Stanisław Łopadczak (kategoria- recytacja) i Jakub Witkowski (kategoria- wywiedzione ze słowa). Jury bardzo wysoko oceniło występy naszych uczniów, zwracając uwagę na zrozumienie tekstów, dykcję oraz właściwą interpretację.
Do etapu rejonowego został wytypowany Jakub Witkowski.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Kurs dla wychowawców wypoczynku

W niedzielę 25 marca zakończyła się kolejna edycja kursu dla wychowawców wypoczynku. Podczas zajęć teoretycznych poznaliśmy przepisy prawa, zasady sprawowania opieki oraz szczegółowe wymagania dla opiekuna dzieci i młodzieży. W części praktycznej na sali gimnastycznej zostaliśmy zapoznani z zasadami bezpiecznego prowadzenia gier i zabaw rekreacyjnych oraz sportowych. Całość dopełniła wycieczka szkoleniowa do Krakowa podczas której uczyliśmy się dobrej organizacji wycieczki w zależności od grupy wiekowej. Udało się na poznać szereg ciekawych wystaw, muzeów i miejsc; Muzeum Narodowe, Muzeum Etnograficzne oraz Muzeum AK. Odwiedziliśmy również Cmentarz Rakowicki i grób rodziny papieża Jana Pawła II. Zajęcia ukończyło 17 osób, które po ukończenie szkoły nabędą prawo do opieki podczas wypoczynku nad dziećmi i młodzieżą szkolną 

EUROPEJSKI DZIEŃ WIOSNY

Powitaliśmy ją już 20 marca w Domu Kultury w Kozach prezentując geografię, historię i obyczaje krajów członkowskich UE, ponieważ jak co roku to Szkolny Klub Europejski „Brukselka” jest organizatorem obchodów Pierwszego Dnia Wiosny w Europie. Na scenie pojawiły się, holenderskie chodaki i tulipany, czeski humor z Krecikiem i Rumcajsem, szwedzkie ABBA i IKEA, hiszpańska corrida i wachlarze , greckie wesele i bogowie olimpijscy i ci, którzy zwyciężyli: francuska bohema, kankan i bagietki!. Wszystkiemu towarzyszyły pięknie przystrojone Marzanny, wśród których prym wiodła Marzanna grecka. Hasłem tego dnia został slogan klasy 3a: „Baczyn jest jak czeski film, zakręcony a my w nim”.
Naszą imprezę zakończył taniec czarownic (niektórzy rozpoznali w nich panie nauczycielki z naszego LO!?), które odtańczyły pełen ekspresji taniec: „Schüttel deinen Speck”.

Wrocław

6 marca Wrocław okazał się dość deszczowy, co nie przeszkodziło nam w przejściu kilku intensywnych kilometrów. Wyjazd rozszerzenia z historii z mocnym wsparciem biol-chemu dwa miesiące przed egzaminem dojrzałości nie mógł obyć się bez maturalnych powtórek. Pierwszym punktem wycieczki było zatem Muzeum Adama Mickiewicza, pełne ciekawych historii i nowoczesnych multi mediów. Oczywiście dzięki pani Iwonie Wójcik, która także towarzyszyła nam we Wrocławiu, mało który szczegół z życia wieszcza mógł nas zaskoczyć 😉 Później czekały nas zupełnie inne tematy – zwiedziliśmy Hydropolis, gdzie dowiedzieć się można było prawie wszystkiego o deszczu, chmurach ale i zatopionych statkach czy motywach wody w sztuce. Do tych atrakcji trzeba dodać jeszcze kilkugodzinną podróż pociągiem w obie strony i mamy obraz całej wycieczki. 

Przyszedł na świat 22 stycznia 1921 roku…

W dzisiejszą rocznicę urodzin naszego Patrona każdy uczeń otrzymał słodkie serduszko Dziękujemy

„Brylant, którym strzelamy we wroga” – tak historyk literatury Stanisław Pigoń nazwał Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, poetę, który najpełniej wyraził los tzw. pokolenia Kolumbów. 22 stycznia mija 97. rocznica urodzin poety, podharcmistrza Szarych Szeregów, żołnierza Armii Krajowej, który poległ w czasie powstania warszawskiego walcząc w szeregach batalionu „Parasol”.
(http://dzieje.pl/…/rocznica-urodzin-krzysztofa-kamila-baczy…)

 

„Za mundurem uczniowie sznurem…”

Za nami kolejna wizyta absolwenta. Tym razem naszą szkołę odwiedził Jakub Kaczmarczyk, student drugiego roku na Wydziale Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. W czasie wizyty podchorąży Kaczmarczyk opowiedział uczniom klas licealnych o swojej uczelni, zasadach rekrutacji i trudnej drodze do celu. Nie uniknęliśmy również wspomnień z „Baczyńskiego”. Klasy gimnazjum mogły natomiast dowiedzieć się, jakie cechy należy w sobie kształtować, by pokonać życiowe trudności i szukać motywacji do działania. Dziękujemy za spotkanie.

Debata SKE „Brukselka”

„W reklamach zachowana jest godność kobiety” – na ten temat debatowali w ubiegłym tygodniu uczniowie naszego Liceum. Zapowiadało się ciekawie i było ciekawie. Publiczność dopisała, zespoły debatujące tak z przekonaniem broniły swoich stanowisk, że słuchający podzielili się także na dwa obozy: tych, którzy byli przekonani o słuszności argumentów zespołu aprobującego (Jerzy, Patryk i Staszek) i tych, którzy rację przyznali zespołowi negującemu (Wiktoria, Marlena i Patrycja) SKE „Brukselka” dziękuje debatującym, publiczności i zaprasza już wiosną 2018 na kolejną debatę europejską 🙂

„Miarka za miarkę”

W ubiegłym tygodniu w Teatrze Polskim w B-B uczniowie klas II wzięli udział w spektaklu „Miarkę za miarkę” Williama Szekspira w reżyserii Mikołaja Grabowskiego.
Przedstawienie ocenili jako bardzo dobre. Mamy nadzieję, że kolejne spektakle spotkają się z równie pozytywnym przyjęciem.
Zapraszamy do udziału w wyjściach Klubu teatralno-filmowego LO Baczyńskiego
http://www.teatr.bielsko.pl/spektakl/miarka-za-miarke

 

Nie warto być samotnym!

W dniu dzisiejszym Klub teatralno-filmowy uczestniczył w spektaklu „Skazany na bluesa” w Teatrze Śląskim w Katowicach. Przez ponad dwie godziny śledziliśmy losy Ryśka Riedla przedstawione na tle jego muzycznej twórczości. Były momenty wzruszeń, refleksji, „śląskiego” humoru. Całość zakończono przesłaniem- NIE WARTO BYĆ SAMOTNYM!
Po spektaklu udało się zdobyć autograf odtwórcy głównej roli Macieja Lipina i zrobić z nim wspólne zdjęcie 🙂
 

„Dzień w kratkę”

„Kratka” w dniu dzisiejszym dała się zauważyć w naszej szkole Gościła głównie na koszulach, ale zdarzała się też na skarpetach, spódnicach, pledach, kocach i bardzo nowatorskich papierowych kreacjach… Wszystko to przez „Dzień w kratkę” ogłoszony przez Samorządy uczniowskie gimnazjum i liceum. Ogromne podziękowania należą się tym, którzy odpowiedzieli na apel i „okratkowali” się na dzisiejszy dzień zajęć. 

„Nasze drzewo”

Nowa dekoracja zagościła od wczoraj na naszym korytarzu. Mamy nadzieję, że się Wam podoba.
Dziękujemy Jackowi, Justynie i Zuzce za projekt i wykonanie

O wymianie słów i zdjęć jeszcze kilka…

To było dokładnie dwa miesiące temu :

1. Co? – projekt wymiany polsko-niemieckiej  pod patronatem  i dzięki finansowemu wsparciu. organizacji  „Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży”.

2. Jaki? – jubileuszowy,  to już „15 lat razem”.

3. Dla kogo- – dla uczniów koziańskiego liceum i uczniów Erftgymnasium w Bergheim.

4. Gdzie: Kozy, Bielsko-Biała, Kraków, Katowice, Oświęcim.

5. Po co –  żeby się spotkać , porozmawiać, zrozumieć, świętować.

http://www.pnwm.org/dotacje/logo-pnwm/

Rewizyta w Bergheim już za 10 miesięcy. Jesteś chętna\chętny ? Zgłoś się do p. Agaty Sojki-Marek.

Biało-czerwono pod platanem w Kozach po raz kolejny…

Energia młodych ludzi dodaje skrzydeł… Mimo jesiennego chłodu przed Pałac Czeczów w Kozach, jak to jest w zwyczaju od kilku lat, przywędrowały „gwiaździście” przedszkole i szkoły, by wspólnie rozpocząć obchody Narodowego Święta Niepodległości. Najstrojniej zaprezentowali się najmłodsi. Ale wszyscy byliśmy głośni: śpiewanie „legionówek” i Mazurka Dąbrowskiego wzrusza, uczy, łączy. Tylko trzeba chcieć! Były też rockowe rytmy współczesnej „pieśni”. Od razu zrobiło się cieplej. Prowadzący zainscenizował też powtórkę z naszych dziejów „w pigułce”: odegraliśmy klęski i zwycięstwa, uświadamiając sobie, czym jest wolność. Obiecaliśmy sobie spotkać się za rok. Resztę niech opowiedzą zdjęcia… https://www.facebook.com/pg/LOwKozach/photos/?tab=album&album_id=1172547496210703

Pola Nadziei 2017/18

W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła- LOGIM 🙂 przyłącza się do kolejnej edycji „Pól Nadziei”. Symbolem akcji są żonkile (międzynarodowy symbol nadziei), dlatego też 31 października na rabatce przed szkołą posadziliśmy żonkilowe cebulki. Na wiosnę, kiedy rozkwitną, będą cieszyły nasze oczy i budziły nadzieję…

Wspierajmy akcję Pola Nadziei poprzez udział w różnorodnych akcjach prowadzonych na terenie naszej szkoły. Jedną z nich- kawiarenkę „Pod dobrym Aniołem” mamy już za sobą. Informacje o kolejnych będziemy na bieżąco umieszczać na stronie internetowej szkoły  i szkolnym Facebook’u.